וילונות לחדרי תינוקות

חדרי תינוקות כבר מזמן לא מאופיינים כחדר פונקציונלי בלבד הכולל עריסה ושידת החתלה. כיום נהוג להכניס עיצוב וסטיילינג גם לחדר התינוק, דבר המשפיע על האווירה בחדר ועל המראה הכללי שלו. ישנם מספר גורמים המשפיעים על האווירה בחדרו של התינוק שאחד המרכזיים הוא הווילון. הווילון יוצר אווירה נעימה ונינוחה בחדר, מוסיף טאץ' של סגנון ועיצוב ומשפיע על המראה הכללי של החלל.

איך נבחר וילון לחדר התינוק?

הצללה של החדר

בבואנו לבחור וילון לחדר התינוק כדאי לזכור שבדומה לאביזרים נוספים בחדר התינוק, גם כאן הפונקציונליות משחקת תפקיד מרכזי. תינוקות כידוע מתקשים לישון ברציפות ובנוסף הם ישנים גם במהלך היום. התקנה של וילון בחדר תעזור לספק הצללה נאותה לחלל, שתעזור לתינוק לישון גם בשעות האור. בנוסף, ההצללה תגן על עורו ועיניו של התינוק מפני כניסה של אור שמש חזק.

התאמה לעיצוב הכללי של החדר

לפני שנרכוש וילון לחדר התינוק חשוב שנבין במה מתאפיין העיצוב והסגנון הכללי של החלל. לאחר שנבין מהו הסגנון השולט בחדר התינוק, נתאים לו את הווילון שישתלב בצורה הנכונה וההרמונית ביותר. ניתן לרכוש כיום וילונות במגוון סגנונות וצבעים ולכן אין שום סיבה להתפשר על וילון שאינו מתאים לעיצוב הכללי של החלל בצורה מקסימלית. ישנם וילונות המותאמים למצעים או לכיסוי המיטה, שישתלבו בקונספט העיצובי של החלל וישמרו על מראה אחיד ונקי. בנוסף, ניתן לבחור בווילונות שאינם מיועדים לחדרי תינוקות ושישתלבו בצורה נהדרת עם עיצוב החלל. במקרה שכזה חשוב לבדוק שהם אכן יספקו הצללה מלאה בחדר.

חומרים המתאימים לתינוקות

יש להקפיד על בחירה בווילונות העשויים חומרי גלם איכותיים. ברגע שתינוקות מתחילים לזחול ולעמוד הם תופסים ומושכים כל דבר בסביבתם, לכן חשוב שהחומרים שממנו עשוי הווילון יהיו עמידים ולא יתפרקו בקלות. בנוסף חשוב לשים לב שהחומרים ממנו עשוי הווילון יהיו ידידותיים לתינוק.

סוגי הווילונות הקיימים כיום בשוק

וילונות הסטה- מוסטים לשני צידי החלון ואותם ניתן לקשור משני הצדדים על מנת לאפשר כניסת אור.

וילונות מורמים- אותם ניתן לגלול למטה או למעלה ולרוב מספקים הצללה טובה יותר.