איך נעצב חדר לתינוק שבדרך?

תינוק חדש הוא בשורה משמחת ועיצוב חדר התינוק הוא חוויה מרגשת ונעימה. בבואנו לעצב חדר לתינוק אנחנו רוצים ליצור חלל שיהווה מרחב נעים ובטוח לתינוק החדש ובמקביל ישמור על נוחות ופרקטיות. בין אם ברצונכם לעצב חלל פונקציונלי או להשקיע בעיצוב חלל מסוגנן, ישנם מספר דברים שכדאי לתת עליהם את הדגש.

תמונה של חדר תינוקות לבנות


שמירה על צרכי התינוק

ישנם מספר דברים שרצוי בהחלט שיהיו קיימים בכל חדר בין אם מדובר בחדר מסוגנן ומעוצב ובן אם מדובר בחדר סטנדרטי ופשוט.

מיטת התינוק- חשוב להבין מראש היכן נציב את מיטת התינוק ומה יהיה הגודל שלה. כמו כן, כדאי לקחת בחשבון שנעביר את התינוק בהמשך למיטת מעבר ולכן חשוב להקצות לה מקום שיתאים גם למיטה גדולה יותר.

מקומות אחסון- בשלב הראשון נצטרך לרוב רק שידת החתלה ומקומות אחסון לצעצועים בודדים. ככל שהתינוק יגדל נצטרך להקדיש מקום רב יותר לבגדים ולצעצועים שלו ורצוי לקחת זאת בחשבון מבעוד מועד. בנוסף, חשוב להקפיד שמקומות המיועדים לאחסון צעצועים יוכלו להיות נגישים לתינוק שיגדל, בעוד אחסון של חיתולים ומוצרים אחרים יוכלו להישאר מעבר להישג ידו של התינוק שיתחיל לעמוד וללכת. אם נקצה מקומות אחסון המותאמים לנו ולתינוקנו, נשמור על חדר מסודר ונעים.

תמונה של חדר תינוק מעוצב


שמירה על צרכינו

חדר התינוק הוא חלל בו נבלה זמן רב ולכן חשוב שהוא יענה גם על הצרכים שלנו.

כיסא הנקה- הצבה של כיסא הנקה בחדר התינוק תאפשר לנו להניק ולהרדים את התינוק בנוחות מבלי לצאת מהחדר. בנוסף, בחירת כיסא מותאם לחדר תתרום גם לעיצוב הכללי של החלל.

ארגון נכון של החדר- על ידי שילוב של שידת החתלה נוחה, מדפים לאביזרים שונים ומקומות אחסון המותאמים לכל דבר, נשמור על נגישות נוחה שתקל עלינו בהתמצאות בחלל.

שמירה על אווירה נעימה

מלבד החלקים הפרקטיים בעיצוב החדר כדאי לתת דגש לאווירה בחלל, על ידי שילוב נכון של אלמנטים מעולם הילדים בצורה מתונה בשילוב עם צבעים, חומרים וטקסטיל ניצור חדר מזמין ונעים לתינוק החדש שילווה אותו ואותנו לאורך תקופת ילדותו.