מיטות תינוק

בחירת מיטה לתינוק היא משימה חשובה ולא בכדי – תינוקכם הולך לבלות בעריסה שלו יותר זמן מבכל מקום אחר ולכן נוחות ובטיחות הם שני עקרונות מנחים במשימה זו, אך בהחלט לא היחידים.


הורים רבים דואגים לקנות את המיטה לפני שהתינוק אפילו מגיח לאוויר העולם, אבל מה באמת חשוב כשאנחנו באים לבחור את המיטה הראשונה בחייו של התינוק?

* מזרן: בכל הקשור למזרן, עדיף מזרני "קצף". מזרנים אלו הם גם הזולים ביותר והדקים ביותר. קיימים מזרנים בעלי עובי שונה, בד"כ בין 7.5 ס"מ ל 15.5 ס"מ. העובי, בנוסף לרמת הצפיפות במזרן, יוצרים את רמת הנוחות של המזרן. ככלל, צפיפות גבוהה יוצרת נוחות מרבית.

* קרשי המיטה: על הקרשים שתוחמים את המיטה להיות קרובים מספיק על מנת למנוע מהתינוק אפשרות לצאת מהמיטה או להיתקע בין הקרשים. המרחק האידיאלי הבטיחותי בין הקרשים הוא 6 ס"מ.

* כוונון המזרן: חשוב שניתן יהיה לשנות את גובה המזרן בקלות. כאשר ילדכם עובר למצב ישיבה בכוחות עצמו, יש להוריד את גובה המזרן על מנת למנוע ממנו לטפס וליפול מהמיטה.

* יציבות: כאשר הילד גדל, פעמים רבות הוא נעמד תוך שהוא מחזיק בסורגי המיטה ומנענע אותה עד שניגשים אליו. לכן, כאשר אתם בוחרים מיטה שימו לב שהיא נשארת יציבה כאשר מנענעים אותה.

* פנים המיטה: יש לבדוק שפנים המיטה מתאים למזרן סטנדרטי כדי למנוע מצב בו הילד נלכד בין המיטה למזרן ונפגע מכך.

* מיקום בחדר: לאחר שבחרתם את המיטה המתאימה ביותר, יש להקפיד על כמה כללי בטיחות; מיקומה צריך להיות הרחק מחלונות, וילונות ותריסים. כמו כן, יש לשים לב שאין חוטים/חבלים תלויים בחדר ובהישג יד.


לבסוף, זכרו שיכולות להיות "פאשלות": מזרן קטן/גדול מדי, עבה/דק מדי וכולי, לכן, וודאו כי יש לכם אפשרות להחזיר את המוצר לחנות אם הוא לא מתאים לכם וכן שמספקים לכם שירותי הובלה והרכבה. כמו כן, שימו לב שהמוצרים נושאים תו תקן של מכון התקנים הישראלי. תתחדשו!


מיטת תינוק מומלצת - עם פתח תחתון שהתינוק שלך יוכל להיכנס לישון מתי שמתחשק לו