מנשאים לתינוקות

מה חדש בתחום מנשאי תינוקות?

סצנה אחת בסרט הקומי "יצאנו לדרך", ממשיכה להדהד בראשם של חלק מההורים שצפו בו. כשהם לוקחים את ילדיהם למגרשי משחקים, לבתי קפה ומטיילים על מדרכות העיר, הם נזכרים בשחקנית מגי ג'ילנהול, שהציגה בגאווה את מנשא התינוק שלה.

"אני אוהבת את התינוק שלי", היא הסבירה לאנשים שתהו מדוע אינה משתמשת בעגלה "אני רוצה להרגיש אותו קרוב אלי, למה שארצה לדחוף אותו ממני?" וזוהי בדיוק השאלה אותה שואלים כיום הורים רבים. מבחינתם, עגלה או טיולון הוחלפו מזמן במנשא תינוק עוטף ורך.

הפופולאריות של מנשאי תינוקות

פתרון עוטף זה אינו חדש. סוגים אחרים של מנשאי תינוקות משמשים בחלקים רבים של העולם והגרסאות המערביות שימשו הורים בצפון אמריקה ובאירופה במשך עשרות שנים. אך בתקופה האחרונה, המנשא קיבל גושפנקה מסוימת, כשסלבריטאים דוגמת בראד פיט וקרי ראסל הצטלמו למגזינים ובלוגים עם התינוקות שלהם קשורים לגופם. גרסאות של מנשאים מסורתיים נמכרים בכל חנות למוצרי תינוקות, וזרם בלתי פוסק של נשים צעירות נכנסות לחנויות ורוכשות את המנשאים כפי שהן רוכשות תיקים.

התינוק נצמד אל חזה האם במנשא לתינוק עשוי מבד רך, אותו ניתן להשיג בגוונים התואמים את הבגדים. התינוק מנמנם במנשא צמר, והמנשאים זמינים במגוון דגמים ורמות מחירים. ניתן להשיג מנשא תינוק צבעוני עשוי משי מבריק, או להשתמש במנשא ענק עשוי בד ארוג בגווני כתום-בורדו. לפני שנים רבות, כשהמנשאים התחילו להופיע בחנויות התינוקות, נשים התייחסו אליהם בחשש, ודאגו מפני תדמית נשים שבטיות נושאות ילדים. אך כיום מדובר בטרנד לוהט.


עיצוב ובטיחות

מיטב המעצבים והפרסומאים מעצבים ומקדמים מנשאי תינוקות בדגמים ועיצובים שונים. המנשאים מגיעים בבדי כותנה, סטרץ', דמויי אוריגמי, וניתנים לקשירה והרכבה בטכניקות משוכללות. ככל שמנשאי תינוק הפכו להיות יותר פופולאריים, כך הפך אופן הייצור שלהם למשוכלל יותר.

כיום ניתן להשיג מנשאים הכוללים בתוכם מנגנון אזעקה, המתריע על מצב מצוקה של התינוק. חנויות תינוקות רבות כבר אינן מוכרות מנשאים רגילים בסגנון שקיות או תיקים, שבטיחותם לא עמדה במבחן, ובעלי החנויות מלמדים את ההורים להשתמש במנשאים המשוכללים.