עגלול לתינוק

עגלול הוא למעשה שילוב של עגלה ולול. בעגלול יש לתינוק מרחב לשחק, לישון, לעמוד ולשבת וניתן לקחת אותו לכל מקום. כמו כן, בעגלול יש מקום לכמה ילדים יחד, יתרון כאשר מדובר בתאומים או מספר ילדים קטנים. עם זאת, יש כמה קריטריונים חשובים בבחירת עגלול וננסה לענות על כולם כאן.

עגלול מחליף האת העגלה של התינוק

עגלול

ראשית, בטיחות. יש לשים לב לחומר ממנו עשויה שלדת העגלול כאשר שלדת מתכת היא החזקה ביותר אך קיימות שלדות העשויות גם מעץ. שלדות העשויות מעץ מצופות בד"כ בלקה ויש לבדוק כי היא בטיחותית לילדים, שכן הם מכניסים לפה את רוב הדברים שסביבם. מזרן העגלול גם הוא, צריך להיות עשוי מחומר בטיחותי גם הוא –יש לשים לב אם הוא רעיל או דליק. בנוסף, בסיס העגלה מחובר לגלגלים – וככל שהם רבים הרי זה משובח, שכן הם מחלקים את המשקל ביניהם ומגדילים את היציבות.

תמונה של לול לתינוק - רק חסרים גלגלים שיהפוך הלול לעגלול

עגלול לתינוק

שנית, נוחות. עגלול הוא בד"כ גדול, ולכן יש לשים לב שהמוצר שאתם קונים הוא נוח לתפעול, לפירוק ולאחסון. כאשר קונים עגלול צריך לקחת בחשבון שאולי תרצו לצאת איתו מהבית או לקחת אותו איתכם לנסיעות ארוכות ולכן יש לבדוק שהוא נכנס במעלית, ברכב, בדלת הבית וכו'. כמו כן, יש לבדוק שקל לאחסן את העגלול, אם אתם מתכננים לעשות זאת לפני ילד נוסף. קיימים עגלולים עם גלגלים קדמיים אשר מקובעים ולא ניתנים להזזה, כאלה עם גלגלים שניתנים לנעילה (מומלץ) וגם גלגלים קדמיים שנעים כמו האחוריים. בדקו מה מתאים לכם ועם איזה עגלול הכי קל לכם לתמרן ולפנות.

ולבסוף, בדקו שהעגלול מגיע עם אחריות. אם אתם מתכננים ללכת איתו בשטח שהוא לא אספלט, סביר שהגלגלים יישחקו. שימו לב שיש לכם למי לפנות אם משהו מתקלקל או סתם אם יש בלאי. באשר למראה העגלול – קיימים צבעים ודגמים רבים; ממתכת, מעץ, גלגלים אפורים או צבעוניים. בחרו כאוות נפשכם אך דעו שעץ צבעוני כנראה צבוע בלקה, וכאמור מגביר את הסיכון להיות רעיל.